Geplaatst op

De Week tegen Eenzaamheid is weer begonnen, en dit jaar zetten we ons extra in om eenzaamheid te doorbreken. Want hoewel de feestdagen voor de deur staan, voelt niet iedereen zich altijd verbonden. Sommige mensen missen gezelschap, gesprekken, of gewoon iemand om de dag mee door te brengen. Gelukkig kunnen we hier samen iets aan doen!

Eenzaamheid komt vaker voor dan je denkt. Het is niet alleen iets wat oudere mensen overkomt; ook jongeren, gezinnen en alleenstaanden kunnen zich soms verloren voelen in de drukte van het dagelijks leven. Maar er is goed nieuws: een klein gebaar kan al een groot verschil maken!

Hoe kunt u helpen?

Tijdens de Week tegen Eenzaamheid kunt u op verschillende manieren bijdragen aan het gevoel van verbondenheid in uw buurt. Dit hoeven geen grote gebaren te zijn. Een vriendelijk gesprek, een kaartje in de brievenbus of een kopje koffie samen kan iemand al ontzettend opvrolijken. Hieronder een paar ideeën:

  • Organiseer een buurtactiviteit: Nodig uw buren uit voor een gezellige koffieochtend of een spelletjesavond. Samen lachen breekt het ijs en creëert nieuwe vriendschappen.

  • Maak een praatje: Wist u dat een kort praatje op straat of in de hal al een verschil kan maken? Een glimlach of een vriendelijk woord kan iemand zijn dag opfleuren.

  • Bied hulp aan: Heeft u een oudere buur die misschien hulp kan gebruiken bij boodschappen of gewoon een praatje nodig heeft? Of misschien een jonge moeder die wel wat gezelschap kan gebruiken? Het aanbieden van hulp, hoe klein ook, laat zien dat u aan iemand denkt.

  • Ga samen op pad: Een wandelingetje door de buurt of het park kan niet alleen goed zijn voor de beweging, maar biedt ook een moment van gezelligheid en contact.

Voelt u zich soms eenzaam of kent u iemand in uw buurt die wat extra aandacht kan gebruiken? Aarzel niet om mee te doen aan een van onze activiteiten of een praatje te maken met een buur. Een kleine stap kan leiden tot een groot verschil.

Samen maken we de buurt een plek waar iedereen zich welkom voelt. Laten we deze Week tegen Eenzaamheid gebruiken om nieuwe contacten te leggen en elkaar een beetje beter te leren kennen. U bent niet alleen!

Deel dit nieuws

Overig nieuws

Beatrijs Kortman gestart als Manager Wonen

Met trots delen we dat Beatrijs Kortman vanaf deze week is gestart als manager Wonen bij Woonpartners Midden-Holland. Haar kennis, ervaring én persoonlijkheid maken haar een waardevolle aanwinst. We heten haar van harte welkom!
Lees meer

Woonpartners Midden-Holland investeert in bewonerscomplex Dianthus

Op dinsdag 26 augustus is de recreatiezaal van complex Dianthus (Mezendaal, Nieuwerkerk aan den IJssel) feestelijk heropend na een complete metamorfose. Meer dan 60 bewoners en genodigden kwamen samen om het resultaat te bewonderen. De vernieuwing is mogelijk gemaakt dankzij een bijdrage uit het leefbaarheidsbudget van Woonpartners Midden-Holland. Dit budget wordt volledig ingezet voor het huurdersbelang: het verbeteren van de woonomgeving en het vergroten van het woongenot van bewoners. Met dit bedrag zijn nieuw meubilair, gordijnen en een kast aangeschaft en is er geïnvesteerd in verf, behang en andere aankleding. De bewoners zelf stonden centraal in dit project. De drie dames van de bewonerscommissie staken de handen uit de mouwen en zorgden er samen met Woonpartners voor dat de zaal een frisse, moderne uitstraling kreeg. Tijdens de opening werden zij hiervoor bedankt met een welverdiende bos bloemen. De vernieuwde recreatiezaal is daarmee niet alleen een mooie ruimte, maar ook hét bewijs dat investeringen van Woonpartners direct ten goede komen aan bewoners.
Lees meer

Verhuur gestart De Jonge Veenen fase III Moerkapelle

De 29 nieuwe sociale huurappartementen in De Jonge Veenen, Moerkapelle, zijn in de verhuur gegaan! De driekamerappartementen van ongeveer 70 m² liggen in een groene en parkachtige omgeving, deels aan het water. Alle woningen zijn duurzaam, voorzien van een warmtepomp en WTW-installatie. U kunt tot en met 25 augustus reageren op een woning.
Lees meer